Życie szkoły

„ Teatr ma w sobie magię…”

W dniu 17 maja 2016 roku grupa uczniów- wielbicieli teatru pod okiem pań: Małgorzaty Strzelec i Beaty Brody odwiedziła wyjątkowe miejsce Teatr Scena STU w Krakowie..

Od godziny 19: 00 z uwagą oglądaliśmy spektakl pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego. Komedia ożywa i aż skrzy się świeżością i naturalnym humorem. Przyglądaliśmy się inscenizacji pięknego utworu hrabiego Fredry, w której pojawiło się kilka nowych wątków, a może jedynie inaczej interpretowanych, to nas zaskoczyło. Nie da się ukryć, że ogromną zaletę Teatru Stu stanowi fakt, że aktorzy są dosłownie „na wyciągnięcie ręki”, czego np. w Teatrze Słowackiego nie mogliśmy doświadczyć. W inscenizacji dyrektora teatru komedia o naszych słabostkach pozwalała na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z publicznością, w czym przoduje Łukasz Rybarski w fantastycznej roli Papkina. I rzeczywiście ogromną siłą tego przedstawienie są fantastyczni aktorzy m. in.: Dariusz Gnatowski jako Cześnik, Andrzej Róg ( Rejent), Marcin Zacharzewski (Wacław) oraz w roli „malowidła nieco starego”, czyli Podstoliny bardzo wyrazista i odważna Beata Rybotycka. Widownia, w różnym wieku, zaskakująco żywiołowo reaguje na klasyczną, fredrowską frazę i popisy wokalne Papkina. Wśród niesamowitych zwrotów akcji, ciekawych i bardzo różnorodnych rozwiązań inscenizacyjnych oraz ciągłym zaskakiwaniu i rozbawianiu „zmuszonego” do skupienia uwagi widza ponad dwie godziny minęły nam zupełnie niepostrzeżenie… Przedstawienie zakończyły owacje na stojąco

Niepowtarzalne piękno STU, charakter sceny, nowatorstwo i przełamywanie konwencji sprawiły, że magia teatru pochłonęła nas bez reszty. Już nam się marzy, żeby znów spędzić taki niezapomniany wieczór w teatrze, najlepiej STU… :).

2a

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Anna Gęsiarz