Mistrzostwa tenisa stołowego

30 października 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Miechowie na przewiązce szkolnej odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Miechów w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.

Autor zdjęć: Dominik Boczek - uczeń klasy 2a

Turniej zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” przy Gimnazjum nr 1 w Miechowie.

Zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców klas 1-3 gimnazjum. Uczestnicy grali systemem „każdy z każdym” w grupach wiekowych do dwóch wygranych setów. Rozgrywki były bardzo zacięte i każdy z uczestników stanął na wysokości zadania, lecz mogliśmy wyłonić tylko trzech zwycięzców w każdej kategorii.

Sędzią głównym zawodów była Marta Szarek, a sędziowali również uczniowie: Dominik Boczek, Mikołaj Szwaja, Mateusz Antosiewicz, Kamil Mitręga, Łukasz Ochoński, Kamil Surma oraz Hubert Kwiatkowski w ramach projektu edukacyjnego klas drugich.

Oto wyniki:

W kategorii dziewcząt:
1 miejsce – Małgorzata Neumann
2 miejsce - Marlena Idzik
3 miejsce – Paulina Wiejak

W kategorii chłopców:
1 miejsce – Patryk Dziubdziela
2 miejsce - Mateusz Świątek
3 miejsce – Kamil Pigulak

Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy wręczone przez panią Zofię Piechowicz - dyrektor gimnazjum, ufundowane ze środków gminy Miechów w ramach zadania publicznego p.n. „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Miechów – z wyłączeniem piłki nożnej” .

Zwycięzcy reprezentować będą nasze gimnazjum w zawodach powiatowych dziewczęta w Miechowie, a chłopcy w Charsznicy.

Mateusz Antosiewicz, Dominik Boczek i Mikołaj Szwaja - uczniowie klasy 2a