Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 12 marca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie oraz Zarząd Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Miechowie przy udziale Burmistrza Gminy Miechów zorganizowali eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W kategorii gimnazjów, wszystkie miejsca wywalczyli uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Miechowie.

Celem Turnieju była popularyzacja znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru – zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej PSP, Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Eliminacje przebiegły w trzech grupach wiekowych ( I – grupa uczniowie szkół podstawowych, II – grupa uczniowie gimnazjum, III – grupa uczniowie szkół średnich) na szczeblu gminy.

Zwycięzcy z poszczególnych grup kwalifikują się do eliminacji na szczeblu powiatu, potem województwa, końcowy etap to eliminacje centralne. W eliminacjach wzięło udział 80 dzieci i młodzieży ze wszystkich grup wiekowych uczęszczających do szkół z terenu Gminy Miechów.

Gimnazja
I miejsce - Beata Gajos,
II- Adrian Grzegórzko,
III - Wiktoria Micuła.
Opiekunem tych uczniów jest pan Stanisław Kara.

Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów, aby w kolejnym konkursie na etapie powiatowym, również zdeklasowali przeciwników.

pan Stanisłwa Kara