Życie szkoły

Warsztaty językowe w Zawoi

Trzecioklasiści z klasy o rozszerzonym zakresie języka angielskiego z Gimnazjum im Macieja Miechowity w Miechowie w drugim tygodniu października odbyli IV już wyjazd na obóz językowy, który tym razem odbył się w Zawoi.

Na uczestników, obok tradycyjnych warsztatów językowych, czekało wiele innych atrakcyjnych zajęć, takich jak lepienie aniołów z masy solnej, malowanie na szkle czy spotkanie z lokalnymi gawędziarzami.

Młodzież poszerzała słownictwo z zakresu kultury i mediów, podejmując wyzwanie nagrania autorskiego dwujęzycznego (angielsko-niemieckiego) programu telewizyjnego oraz przedstawiając teatrzyk „Królewna Śnieżka” w języku angielskim. Były także różnorodne gry, zabawy i konkursy językowe oraz konkurs piosenki angielskiej.

Odskocznią od codziennych zmagań językowych była wycieczka do Zakopanego, podczas której obozowicze zobaczyli Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach oraz podziwiali piękno Tatr z Gubałówki. Trasa do Zawoi wiodła przez Wadowice, gdzie młodzież mogła skosztować sławnych wadowickich kremówek a także zwiedziła Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją stał się jesienny kulig połączony z ogniskiem. Podróż wozami konnymi okazała się nie lada frajdą, gdy zza krzaków wyłonił się dorodny jeleń udający się na rykowisko.

Młodzież z żalem wracała do Miechowa, gdyż dla nich był to już ostatni wyjazd tego typu.


pani Jolanta Piwowarska-Bazior

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos