Warsztaty kreatywnego czytania

26 września w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty kreatywnego pisania „Loesja”, które prowadziła pani Emilia Skiba. „Loesja” polega na tworzeniu krótkich tekstów, w której wykorzystujemy zabawę słów oraz która namawia nas do refleksji nad czytanym tekstem. Organizacja działa już w wielu krajach.

"Loesja” jest organizacją założoną w Holandii przez młodą dziewczynę, która postanowiła ukazać swoje poglądy światu.

W warsztatach uczestniczyły klasy : I a, II a, II b oraz II d.

Zajęcia polegały na zabawie słowem, jednocześnie ucząc wykorzystywać przypadkowe słowa w różnych formach wypowiedzi. Podczas zajęć gimnazjaliści tworzyli własne definicje wybranych słów.

Ćwiczenia sprawdzały naszą sprawność posługiwania się językiem polskim, kreatywność i bogaciły warsztat językowy i pisarski. Większość uczniów nie miało problemów z wykonywaniem poleceń. Bawiąc się, uczyliśmy się w niekonwencjonalny sposób. Wszystkim podobał się ten rodzaj uczenia się języka polskiego.

Aleksandra Syguła