Życie szkoły

Wieczór w teatrze …

21 listopada grupa uczniów- wielbicieli teatru z klas siódmych oraz IIb i IIIc gimnazjum pod opieką pań: Eweliny Faracik, Jadwigi Pasek i Małgorzaty Strzelec odwiedziła wyjątkowe miejsce- Krakowski Teatr Scena STU.

Od godziny 19:00 z uwagą oglądaliśmy spektakl pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego. Komedia ożywa i aż skrzy się świeżością i naturalnym humorem.

Przyglądaliśmy się inscenizacji pięknego utworu hrabiego Fredry, w której pojawiło się kilka nowych wątków, a może jedynie inaczej interpretowanych, to nas zaskoczyło. Nie da się ukryć, że ogromną zaletę Teatru STU stanowi fakt, że aktorzy są dosłownie „na wyciągnięcie ręki”.

W inscenizacji dyrektora teatru komedia o naszych słabostkach pozwalała na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z publicznością, w czym przodował Łukasz Rybarski w fantastycznej roli Papkina. I rzeczywiście ogromną siłą tego przedstawienie są świetni aktorzy m. in.: Dariusz Gnatowski jako Cześnik, Andrzej Róg ( Rejent), Marcin Zacharzewski (Wacław) oraz w roli „malowidła nieco starego”, czyli Podstoliny, bardzo wyrazista i odważna Beata Rybotycka. Nasi uczniowie, zasiadając w pierwszych rzędach, nie raz wchodzili w interakcje z aktorami…

Wśród niesamowitych zwrotów akcji, ciekawych i bardzo różnorodnych rozwiązań inscenizacyjnych oraz ciągłym zaskakiwaniu i rozbawianiu „zmuszonego” do skupienia uwagi widza ponad dwie godziny minęły nam zupełnie niepostrzeżenie… Przedstawienie zakończyły owacje na stojąco.

Niepowtarzalne piękno STU, charakter sceny, nowatorstwo i przełamywanie konwencji sprawiły, że magia teatru pochłonęła nas bez reszty. Już nam się marzy, żeby znów spędzić taki niezapomniany wieczór w teatrze, najlepiej STU.

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos