Życie szkoły

„Czym skorupka za młodu…”

Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie już po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez przedsiębiorstwo „Winiary” w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo”.

Grupa dziewcząt z klasy Ia: Wiktoria Boduch, Zuzanna Bożek, Wiktoria Idzik, Angelika Mrowca, Oliwia Pieronek, Karolina Rosa, Karolina Rydzewska, Patrycja Słodowska i Wiktoria Woźniak pod opieką wychowawcy Małgorzaty Strzelec podjęła konkursowe wyzwanie i zorganizowała wydarzenie społeczne.

Gimnazjalistki przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla uczniów wszystkich klas „0” i pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie. W przystępny, zabawny i aktywny sposób zapoznały najmłodszych z zasadami nie tylko zdrowego odżywiania, ale i sposobu życia.

W ramach programu uczennice Gimnazjum Nr 1 w Miechowie przekonywały młodszych kolegów i młodsze koleżanki, że wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by zapomnieć o zmęczeniu czy trudnościach z nauką oraz wzmocnić swoją odporność.

„Zerówkowicze” i pierwszaki z zaangażowaniem chłonęli wiadomości i bardzo dzielnie radzili sobie także w konkursach np. na samodzielne przygotowanie zdrowej kanapki, na rozpoznanie owocu lub warzywa po ich smaku. Z apetytem degustowali nie tylko dzieło kanapkowe dzieło rąk kolegów ale także owocowe szaszłyki wykonane dla nich przez gimnazjalistki.

Starsze koleżanki przypomniały także o tym, jak ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest ruch, uprawianie sportu i żeby zachęcić do aktywności zaprezentowały się w tańcu, którego układ chętnie i żywiołowo powtórzyli z nimi najmłodsi.

Zdrową kropkę nad „i” tego radosnego i pouczającego spotkania gimnazjalistki od „Miechowity” postawiły, rozdając wszystkim uczestnikom piękne, pyszne jabłka.

pani Małgorzata Strzelec

Autor zdjęć: Monika Winiarska - klasa IIIb

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos