XXIV finał WOŚP

Trudno wyobrazić sobie tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez udziału uczniów z Gimnazjum nr 1 jako wolontariuszy. Była to spora grupa, bo licząca 24 osoby.

Przed finałem wolontariusze pod opieką pani Eweliny Faracik. odbyli odprawę wCKiS, gdzie jego dyrektor Sylwia Suchecka oraz dyrektor Domu Kultury Marcin Durman przedstawili zasady organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Przedstawiciel Policji pan Marcin Jamroży poinformował uczestników o zasadach bezpieczeństwa i właściwego reagowania na różne sytuacje podczas zbiórki pieniędzy.

Nasi uczniowie spisali się dzielnie i warto dodać, że chętnych do udziału w akcji było znacznie więcej. Jednak to organizatorzy określają potrzebną liczbę wolontariuszy, dlatego ci, którzy chcą zbierać pieniądze na szczytne cele WOŚP muszą się zgłosić najpóźniej w październiku. „Serduszka”, jesteśmy z was dumni!

pani Małgorzata Moskwa