Gimnazjaliści na Uniwersytecie Jagiellońskim

18 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity uczestniczyli w wykładzie doktora Marka Gołębia na temat energii, który odbył się w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nasi uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak studenci, bowiem nie jest wykluczone, że w przyszłości znajdą się w gronie studentów wydziału fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a tym samym staną się kontynuatorami kariery naukowej patrona szkoły, Macieja Miechowity.

Uczestnikami wykładu byli głownie uczniowie, którzy uczęszczają do klas z możliwościami poszerzania zainteresowań z zakresu przedmiotów ścisłych.

Wykład nie był tylko teoretycznym przekazem wiedzy fizycznej, ale został wzbogacony doświadczeniami, poprzez co był jeszcze bardziej interesujący i atrakcyjny.

Wiedza, wykraczającą poza podstawę programową, zaowocuje zapewne kolejnymi sukcesami naszych gimnazjalistów w konkursach fizycznych.

pani Dorota Małodobry