Wszystko ma swój kres...

24 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2015/2016. W tym wyjątkowo gorącym dniu odbyła się w hali sportowej naszego Gimnazjum uroczystość z tej okazji. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, odebrali je właśnie w hali w obecności całej społeczności szkolnej. Po raz pierwszy natomiast wszyscy wyróżnieni otrzymali oprócz tego listy pochwalne, a ich rodzice – listy gratulacyjne. W poprzednich latach dotyczyło to wyłącznie uczniów klas trzecich. Tradycyjnie zebrani dowiedzieli się, kto uzyskał zaszczytny tytuł Ucznia Roku. Zdobyła go uczennica klasy III b Julia Skrobisz, która otrzymał też nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców. Klasa III b , do której uczęszczała Julia, uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, która wyniosła ponad 4,8. Aż 18 uczniów tej klasy otrzymało świadectwo „z paskiem”.

Dla uczniów klas pierwszych i drugich koniec roku szkolnego był tylko rozstaniem ze szkołą „na chwilę”, bo wakacje przecież tak szybko mijają... Natomiast uczniowie klas trzecich pożegnali się z nią na zawsze. Jako pierwsi odebrali świadectwa oraz nagrody i opuścili pozostałych zebranych w hali, wychodząc przez symboliczną bramę naszego Gimnazjum. Życzymy im powodzenia na kolejnych etapach edukacji i ciepłych wspomnień. Pewnie niejeden z naszych absolwentów będzie po latach wracał myślami do miechowskiego Gimnazjum słowami Juliana Tuwima: „Szkoło, Szkoło, /gdy Cię wspominam, /tęsknota w serce się wgryza, /oczy mam pełne łez...”

Pani Małgorzata Moskwa